Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach. Podając email wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych zgodnie z Polityka prywatności sklepu.
Darmowa dostawa
Zbieraj punkty za zakupy
Piwo domowe ? Nic prostszego ...
Więcej zamawiasz więcej oszczędzasz!
Drożdże do piwa domowego Fermentis Saflager W34/70
Opis
Fermentis Saflager W34/70 - słynny szczep drożdży dolnej fermentacji pochodzący z Weihenstephan w Niemczech. Dzięki jego technologicznym właściwościom, szczep ten stał się szczepem przemysłowym używanym do produkcji piw typu lager przez grupy piwowarskie na całym świcie. Dobrze zachowują się również przy fermentacji piw mocnych.
Kłaczkowanie i osiadanie: silne.
Odfermentowanie: średnie.
Zalecana temperatura fermentacji: 9-15°C
Dozowanie: 10-16g na 20l piwa,
Rehydracja: drożdże należy wsypać do sterylnej wody lub brzeczki (w ilości co najmniej 10-krotnej ich wagi) o temperaturze 21-25°C. Pozostawić na 15-30 minut po czym delikatnie mieszać do uzyskania kremowej konsystencji. Tak uzyskany starter drożdżowy dodajemy do naczynia fermentacyjnego.
Alternatywnie możemy zadać drożdże bezpośrednio brzeczki w pojemniku fermentacyjnym (temperatura brzeczki powinna wynosić 21-25°C. Drożdże należy wsypywać stopniowo tak aby objęły całą powierzchnię brzeczki i nie zbijały się w grudki. Po 30 minutach od zadania drożdży należy wymieszać całość w celu równomiernego rozprowadzenia drożdży oraz napowietrzenia brzeczki. Możemy wykorzystać do tego mieszadło, ewentualnie odkażony zestaw do napowietrzania brzeczki lub dolać 2-3l wystudzonej, sterylnej brzeczki (z wysokości ok 50cm nad pojemnikiem fermentacyjnym),
Przechowywanie w temperaturze: poniżej 10 stopni,
Saszetka: 11,5g lub 500g.
Szczegółowa specyfikacja w plikach do pobrania (poniżej):
Pliki do pobrania:
Dane techniczne
Drożdże fermentacji | dolnej |
Rodzaj drożdży | suche |
Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.
Marcin Huras
Ten szczep dolniaków sprawdza się u mnie najbardziej. Dobre odfermentowanie, które daje piwa "w stylu"